İnsan ve Teknoloji Arasındaki İlişkiye Cevap Arayan Digilogue Summit 20-21 Ekim’de Zorlu PSM’de
  • Haber Marmaris
  • Teknoloji
  • İnsan ve Teknoloji Arasındaki İlişkiye Cevap Arayan Digilogue Summit 20-21 Ekim’de Zorlu PSM’de

İnsan ve Teknoloji Arasındaki İlişkiye Cevap Arayan Digilogue Summit 20-21 Ekim’de Zorlu PSM’de

ABONE OL
Ekim 17, 2022 09:30
İnsan ve Teknoloji Arasındaki İlişkiye Cevap Arayan Digilogue Summit 20-21 Ekim’de Zorlu PSM’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zorlu Holding’in DNA’sında yer alan inovasyon, teknoloji ve tasarım kavramları ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin dijital sanata olan yenilikçi yaklaşımını somutlaştıran Digilogue platformu; “dijital dönüşüm” ekseninde etkileşim, keşif ve farkındalık yaratmak üzere her sene düzenlediği Digilogue Summit’i Zorlu PSM çatısı altında beşinci kez gerçekleştiriyor.

Dileyen herkesin katılabileceği, ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlikte AI, Metaverse, NFT, Web 3.0 gibi çağımızın teknolojilerinin farklı disiplinler aracılığı ile yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisi bu alanlarda üreten, öğreten ve araştıran birçok öncü ismin katılımıyla 20-21 Ekim 2022 tarihindeki Digilogue Summit’de irdelenecek.

 

Teknolojinin ve dijitalleşmenin ve bu eksende doğan üretim gücünün yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisini kitlelere göstermeyi hedefleyen, dijitalin farklı disiplinlerle ilişkisini irdeleyerek disiplinlerarası diyaloglar kurmayı amaçlayan ‘Digilogue’ , Zorlu PSM Led Screen’de ‘Açık Çağrı’ ile başvuruları kabul ettiği, sahnelemek ve performe etmek üzere geliştirdiği mevcut veya henüz hiç gösterimi yapılmamış eserlerine çalışma ve sergileme alanı sağlayacağı, panel, masterclass ve film gösterimlerinden oluşan 2 günlük programıyla ‘Digilogue Summit’, bu yıl beşinci kez, 20-21 Ekim’de Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

 

Yapay zeka teknolojisinin günümüz dünyasında yaratıcılara ve sanatçılara sunduğu yeni yollar ve fırsatların irdeleneceği, insan bilinci ve yapımı ürünlerle süren paralel gerçekler üzerine yeni bakış açıları ortaya çıkarılacağı Selçuk Artut, Andreas Refsgaard, Mario Klingeman ve Sasha Stiles katılacağı Yapay Zeka ve Geleceğin Yaratıcı İnsan Potansiyeli’ paneli ve Alper Bahçekapılı’nın moderatörlüğünü yapacağı, Mode XL, Hey! Douglas, Basemode Records, Kamp Records gibi oluşumların kurucularından olan Yasin Vural (VEYasin) ve Boiler Room, SoundCloud ve shesaid.so platformlarında müzik endüstrisindeki yeteneklerini geliştiren sanatçı Kaitlyn Davies’in katılacağı ‘Web 3.0 ve Müzik Endüstrisinin Yeni Çağı’ paneli 20 Ekim günü programda yer alıyor.

 

İnsan davranışının inceleneceği dijital sanatı ve davranış psikolojisini yakından takip eden akademisyen Levent Erden, CGI ve yapay zekayla çalışan görsel sanatçı ve yönetmen Enes Güç ve daha güvenli bir sanal dünya için çalışmalar yürüten ve Metaverse danışmanlığı yapan Nina Jane Patel yer alacağı Metaverse'de İnsan Davranışı’ ve imeceLAB yöneticisi Zeynep Çelik, sanatçı, tasarımcı ve eğitmen Bager Akbay, sanatçı Meltem Şahin ve sanatında ekonomi ile doğa arasındaki kesişmeleri ele alan sanatçı Elmas Deniz ile birlikte gerçekleşecek Yeşil Bir Ayak İzi Küratörlüğü’ başlıklı paneller de 21 Ekim günü katılımcılarla buluşacak. 

 

Sanat ve etkileşim tasarımı arasındaki diyalog üzerine çalışan ve bu alandaki yaratıcı potansiyeli ortaya çıkarmaya çalışırken kodları, algoritmaları ve makineleri kullanan Andreas Refsgaard, “Eğlenceli Makine Öğrenimi” ve SALT ekibi tarafından gerçekleştirilecek SALT’ın Türkiye sanat tarihine ilişkin araştırmaları kapsamında yürütülen “Performans Arşivi” isimli doksan dakikalık iki masterclass programda yer alıyor.

 

‘Blue-Dot’ ve Models for Environmental Literacy’, başlıklı iki film gösterimi ve ‘Gezegen Şehri ve Küresel Vahşi Doğanın Geri Dönüşü’ isimli bir canlı performanstan oluşan ‘Digilogue Summit’ teknoloji ekseninde yaratıcılığını ve üretkenliğini geliştirmek isteyen herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor. 

20-21 Ekim 2022 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek Digilogue Summit’22; herkese açık ve ücretsizdir

 

Digilogue Summit Programı;

20 Ekim Perşembe

Yapay Zeka ve Geleceğin Yaratıcı İnsan Potansiyeli \ Panel \ 11.00

Web 3.0 ve Müzik Endüstrisinin Yeni Çağı\ Panel \ 12.15

Salt Performans Arşiv \ Masterclass \ 16.15

Models for Environmental Literacy \ Film Gösterimi \ 17.00

 

21 Ekim Cuma 

Metaverse’de İnsan Davranışı \ Panel \ 11.00

Yeşil Bir Ayak İzi Küratörlüğü\ Panel \ 12.15

Gezegen Şehri ve Küresel Vahşi Doğanın Geri Dönüşü \ Canlı Performans \ 14.30

Eğlenceli Makine Öğrenimi \ Masterclass \ 15.30

Blue Dot \ Film Gösterimi \ 17.15

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.