İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı
  • Haber Marmaris
  • Sağlık
  • İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı

İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı

ABONE OL
Ekim 18, 2022 08:40
İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Kocaeli’de Su Musluktan İçilir” ve “Atıksuda Sıfır Kirlilik: Yüzde 100 Atıksu Arıtma “ ilkeleri ile Kocaeli’ ye önemli hizmetler veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan Uluslararası Merkez Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından düzenlenen “2022 Yılı 1. Gözetim ve Kapsam Genişletme Denetiminden” başarılı bir şekilde geçerek akredite parametre sayısını 270’e çıkardı.

Su ve çevrenin korunmasından taviz vermediklerini belirten İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “İSU Merkez Laboratuvarı’mız kalite ve kesintisiz hizmetimizin önemli göstergesidir.” dedi.

ÖNEMLİ HİZMETLER SUNUYOR
İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli’ de altyapı yatırımları ile işletmecilik hizmetleri verirken yapmış olduğu bütün çalışmaların kaliteli ve çok yönlü olması noktasında son derece titiz davranıyor. Kocaeli’deki su ve çevreye yönelik hemen her alanda varlığını gösteren Kurum, birbirinden önemli, fonksiyonel ve sürdürülebilir yatırımlar ile hizmet veriyor. Buna en güzel örneklerden biri de uluslararası düzeyde hizmet veren İSU Merkez Laboratuvarıdır. Su ve atıksu üzerine analizlerin yapıldığı laboratuvar, sadece Kocaeli’ne değil ülkemize de değer katmaya devam ediyor.

KAMU VE ÖZEL SEKTÖRE HİZMET
İSU Merkez Laboratuvarı, Türkiye’de hizmet veren “Su Kanal İdareleri” arasında öncü ve referans alınan bir laboratuvar olmanın yanında; birçok kamu ve sanayi kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişilere ulusal ve uluslararası alanda deney hizmeti sunan son teknoloji donanımı ve alt yapısına sahip bir laboratuvar olarak hizmetlerine devam etmektedir.

SÜREKLİ DENETLENİYOR

2008 yılından beri akredite olan İSU Merkez Laboratuvarı, su ve atıksu alanlarında 2017 yılında faaliyete geçen modern yeni binasında ileri teknolojik cihazları ve yetkin personeli ile hizmetler sunuyor. İSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesinde yer alan Merkez Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından “TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarları İçin Genel Gereklilikler standardına” göre akredite edilmiş olup TÜRKAK P701 Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının Akreditasyonu Prosedürü Şartlarına” uygun olarak belirli aralıklarla denetlenmektedir.

BELGE ALDI
Bu kapsamda geçtiğimiz Mayıs ayında TÜRKAK’ ın uzman denetçileri tarafından 3 gün süreyle “2022 Yılı 1.Gözetim ve Kapsam Genişletme denetiminden geçti. Bütün denetim safhalarından başarıyla geçen İSU Merkez Laboratuvarı Ekim ayında Akreditasyon Belgesi aldı. Belge ile birlikte fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerde akredite parametre sayısı 270’ e ulaşmış oldu.

ÖDÜN VERMEYEN ÇALIŞMALAR
Her geçen gün hizmette kalite çıtasını daha yukarılara taşıdıklarını belirten İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, alınan belgenin verdikleri hizmetin devamlılığı için önemli olduğunu vurguladı. Şehre verdikleri suyun ve işlettikleri tesisler ile çevrenin korunmasından taviz ve ödün vermediklerini ifade eden Genel Müdür Ali Sağlık, “İSU Merkez Laboratuvarı’mız kalite ve kesintisiz hizmetimizin önemli göstergesidir.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.