İzmir Büyükşehir Belediyesinin Desteğiyle Beydağ Belediyesi 34 Üreticisine 132 Küçükbaş  Hayvan Desteği Verdi
  • Haber Marmaris
  • Gündem
  • İzmir Büyükşehir Belediyesinin Desteğiyle Beydağ Belediyesi 34 Üreticisine 132 Küçükbaş Hayvan Desteği Verdi

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Desteğiyle Beydağ Belediyesi 34 Üreticisine 132 Küçükbaş Hayvan Desteği Verdi

ABONE OL
Ekim 17, 2022 14:50
İzmir Büyükşehir Belediyesinin Desteğiyle Beydağ Belediyesi 34 Üreticisine 132 Küçükbaş  Hayvan Desteği Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir  Belediyesinin Başka Bir Tarım Mümkün sloganıyla üretici ve çiftçiye desteğini Beydağ ilçesinde sürdürdü.

 

Büyükşehir  Belediyesinin  Beydağ ilçesinde üretici  ve çiftçiye bir kez daha desteğini sürdüğünü belirten Beydağ  Belediye Başkanı  Feridun Yılmazlar “İzmir Büyükşehir Belediyemizin “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi Projesi kapsamında 34 üreticimize 132 adet küçükbaş hayvanı; İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili  Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Projeler Müdürü  Avni Gök, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, Tire Yerel Hizmetler Koordinatörü Caner Demirkap, Beydağ Yerel Hizmetler Koordinatörü Şakir Geçer, Çömlekçi Tarımsal Kalkınma Koop. Başkanı  Soner Kılıçaslan, Ziraat Odası Başkanı  Ünal İçmesu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Ergün Ahmet Köroğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve değerli üreticilerimizin katılımıyla koyunlarını teslim ettik. Son 3 yılda 220 üreticimize 870 küçükbaş hayvan dağıttık. Her daim Beydağ’lı üreticilerimizin yanında olup çiftçimizin eli ayağı olacağız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tunç Soyer’e ve kıymetli ekibine tüm destekleri için bütün çiftçilerimiz adına teşekkür eder; dağıtılan küçükbaş hayvanların bereketli ve hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Başkan Vekili Özuslu: Kırsalda Büyüme Sağlayarak Ekonomik Varlığımızı Geliştireceğiz

Tarıma ve hayvancılığa verdikleri destekleri anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “İlçemizde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin teşvik edilmesine yönelik güçlü destekler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yerel istihdama katkı sağlarken kırsal nüfusun hem sosyal hem de ekonomik varlığını geliştiriyor. Kırsalda büyüme sağlanmadığı sürece, tarım girdileri yapmadığımız sürece, üreticiyi desteklemediğimiz sürece, hayvanları dağıtıp çoğalmasını sağlamadığımız sürece, yününü sütünü markalaştırıp ürün haline getirip sunmadığımız sürece bu istihdam dediğimiz beladan da kurtulamayız. Aynı zamanda İzmir'in süt üreticilerinin ürünlerinin değerlendirilmesini sağlayarak, küçük üreticinin rekabet gücünü artıracak, destekleyecek ve tarıma can suyu olacak” dedi. Özuslu, örgütlenmenin de önemine vurgu yaptı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.