Trend Micro, Microsoft Azure ile çift haneli büyüme yakaladı

Trend Micro, Microsoft Azure ile çift haneli büyüme yakaladı

ABONE OL
Ekim 19, 2022 08:00
Trend Micro, Microsoft Azure ile çift haneli büyüme yakaladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bulut çözümleri satışlarında yürütülen başarılı iş birliği, 2023 ve sonrası için yeni büyüme fırsatları yaratıyor

 

Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, Microsoft Azure ile ilgili çeşitli alanlarda yapılan iş birlikleri sonucunda güçlü bir büyüme ivmesi yakaladığını açıkladı.

 

Trend Micro’nun geçtiğimiz günlerde düzenlenen Microsoft Ignite etkinliğinde sergilediği çözüm ve hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Trend Micro Türkiye Teknik Lideri Burçin Olgaç"Üst düzey güvenlik sağlayan çözümlerimiz ve hizmetlerimizle bulut güvenliği alanına öncülük ediyoruz. 25 yıldır Microsoft'un güvenilir iş ortağıyız ve müşterilerimize katma değer sağlamanın sürekli yeni yollarını arıyoruz. İnovasyonlarımıza devam ediyoruz ve dünyayı daha güvenli hale getirmeye yönelik ortak misyonumuz ile işletmelerin dijital dönüşüm yolculuklarında siber riskleri daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyoruz" dedi.

Bulut çözümleri sektöründeki hızlı büyüme ivmesi devam ediyor. Trend Micro, Microsoft Azure platformunda 2022 yılının sonunda yüzde 70 büyüme oranına ulaşmayı öngörüyor. 

 

Canalys Baş Analisti Jay McBain, "Microsoft Azure, 2022 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 40 ile genel bulut sağlayıcıları arasında en hızlı büyüyen platformlardan biri oldu. Birçok işletme dijital dönüşüm yolculuğuna devam ediyor ve siber güvenlik de bu yolculuğun ayrılmaz bir parçası. İşletmelerin verimli ve güvenli iş operasyonları için yerel bulut güvenliğine veya iş ortağı hizmetlerine öncelik vermeleri ve bu alana yatırım yapmaları gerekiyor" dedi.

 

Matas Teknoloji ve Organizasyondan Sorumlu CIO/CHRO'su Thomas Grane ise, "Oyunda önde olmayı seviyorum, bu nedenle şirket olarak siber güvenliğe büyük öncelik veriyoruz ve en erken aşamalarda göz önünde bulunduruyoruz. Trend Micro, bu stratejimize çok iyi uyum sağlıyor ve güçlü ilişkilerimiz bulunuyor" dedi.

 

Microsoft Strategic 500 Customer arasında yer alan ve Global Gold ISV olan Trend Micro, geçtiğimiz yıl Microsoft Azure platformunda bulut tabanlı güvenlik çözümleri ve yeni ortak satış fırsatları oluşturma stratejisini duyurdu.

 

Büyüme fırsatları ve yeni iş birliği alanları şunlar yer alıyor:

  • Trend Micro Vision One ve Microsoft Sentinel entegrasyonu ile daha iyi görünürlük ve saldırıya uğrayan yüzeyin yönetimi için gelişmiş yetenekler.
  • Hem şirket içi hem de bulut senaryolarına yönelik güçlü ağ güvenliği, ortak satış için mükemmel fırsatlar sağlamaya devam ediyor.
  • Microsoft Sentinel ve Dynamic 365 üzerine inşa edilen Trend Micro Yönetilen Hizmeti, Azure Market'te listelenecek ve ortak satışa hazır olacak şekilde oluşturuldu.
  • Kamu, sağlık, finans ve üretim sektörlerindeki riskleri azaltmak ve uyumluluğu desteklemek üzere oluşturulan sektör çözümleri, kolay ve üst düzey bulut güvenliği sağlıyor.
     

Trend Micro'nun şu anda Azure Market'te ortak satışa hazır 7, işlem yapılabilir 4 ve MACC uyumlu 2 olmak üzere toplamda 12 çözümü bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.