BSH Türkiye, Makers of Tomorrow projesi ile kız çocuklarının hayatına değer katıyor
  • Haber Marmaris
  • Eğitim
  • BSH Türkiye, Makers of Tomorrow projesi ile kız çocuklarının hayatına değer katıyor

BSH Türkiye, Makers of Tomorrow projesi ile kız çocuklarının hayatına değer katıyor

ABONE OL
Ekim 10, 2022 16:24
BSH Türkiye, Makers of Tomorrow projesi ile kız çocuklarının hayatına değer katıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BSH Türkiye, eğitimin temel değerlerine ve teknoloji okuryazarlığına verdiği önemi, geliştirdiği yerel projelerle duyurmaya devam ediyor. Geleceği Kodlayanlar projesi başta olmak üzere birçok projeye imza atan BSH Türkiye tüm kız çocuklarının Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutluyor.

 

BSH Türkiye, gençlerin yaşamına değer katan projeler geliştirmeye ve yarını güçlendirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, 2017 yılında başlayan ve inovatif olmanın gücünü sürdürülebilir bir anlayışla birleştirmeyi hedefleyen Makers of Tomorrow (Geleceği Kodlayanlar) projesi, katılımcı tüm çocukların hayallerine ulaşmasında köprü görevi görüyor.

 

Geleceği Kodlayanlar projesi kapsamında Çerkezköy’de kurulan BSH MakersLab kodlama laboratuvarı ile ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri elektronik, robotik, 3D gibi alanlarda eğitim alırken, makersoftomorrow.online platformu ile de tüm Türkiye’deki gençlere erişilebilir kodlama eğitimleri gerçekleştiriliyor.

 

1.953’ü kız öğrenci olmak üzere 4.263 öğrenci kodlama eğitimi aldı

BSH’nin Kodluyoruz Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği özellikle kız çocuklarının katılımı teşvik edilen Makers of Tomorrow projesi kapsamında pandemi döneminin başlangıcına kadar yüz yüze olan atölyelerle birlikte 1.953’ü kız öğrenciler olmak üzere toplam 4.263 öğrenciye ulaşıldı. 

 

BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü ve Sürdürülebilirlik Lideri Burçin Girit, “Daha iyi bir geleceği, sağlam temeller üzerinde inşa etmek için çalışıyoruz. Daha iyi ve sürdürülebilir bir yarının ise kız çocuklarının eğitimiyle doğrudan ilgili olduğunu biliyoruz. BSH Türkiye olarak üstlendiğimiz sorumlulukla geliştirdiğimiz projelerde çok sayıda çocuğun ve gencin hayatına değer katıyoruz. Bu bilinçle faaliyete geçirdiğimiz Makers of Tomorrow projesi (Geleceği Kodlayanlar) bizim için büyük önem taşıyor. 2017 yılından bu yana sürdürdüğümüz projede kız öğrencilerin sayısı giderek artarken toplam öğrenci sayısı ise 4.263’e ulaştı. 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarken bunu bilmek ve dahası için çalışmak tüm BSH ailesi için büyük bir mutluluk.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.