Elbirliği ile güç birliği yapmalıyız

Elbirliği ile güç birliği yapmalıyız

ABONE OL
Kasım 18, 2022 08:40
Elbirliği ile güç birliği yapmalıyız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Torbalı Ticaret Odası (TTO) meclisi; Bayındır, Ödemiş, Tire, Selçuk, Menemen, Aliağa ve Bergama’daki odalar ile buluştu. Yeni dönemde faaliyet gösterecek başkanları tebrik eden TTO Başkanı Olgun, “8 ilçe odası olarak tek yürek halinde hareket etmekten başka yolumuz yok” dedi.

 

13 Ekim’de güven tazeleyen Torbalı Ticaret Odası (TTO) meclisi ve meslek komiteleri Kuzey ve Güney bölgelerindeki ilçe odalarına çıkarma yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ile Meclis Başkanı Bekir Söyler öncülüğündeki heyet, ilk hafta Bayındır, Ödemiş, Tire ve Selçuk; 2.hafta ise Menemen, Aliağa ve Bergama’daki ilçe odalarını ziyaret edip yeni seçilen veya güven tazeleyen yönetimlere hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

İlk hafta yapılan ziyaretlerde; Selçuk’a giden heyet burada Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu tarafından ağırlandı. Öğle yemeğinde Ödemiş Ticaret Odası’nın konuğu olan Torbalı heyeti, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Surav ve Meclis Başkanı Arif Basmacı tarafından ağırlandı. Ödemiş’in tarımsal potansiyeli ile ilgili bilgilerin verildiği ziyarette, Ödemiş ve Torbalı ticaret ilişkileri masaya yatırıldı. Ardından Tire’ye geçen heyet, güven tazeleyen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı ve Mehmet Agah Yalgın tarafından ağırlandı. İki ilçe arasındaki iş birliği mesajının altı çizildi. Ziyaretlerin son durağı olarak Bayındır’a geçen TTO heyeti; Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İnanır ile bir araya geldi.

 

2.hafta tebrik ziyaretlerinde kuzeydeki ilçelere çıkartma yapan TTO heyeti; ilk olarak Menemen Ticaret Odası ile buluştu. Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy ve Meclis Başkanı Erdinç Cengiz tarafından karşılanan TTO heyeti; misafirperverliklerinden dolayı Menemen Ticaret Odası’na teşekkür etti. Ziyarette TTO Başkanı Olgun, Torbalı’daki ticari faaliyetler konusunda bilgi verdi ve yapılan çalışmaları anlattı. Ardından Aliağa Ticaret Odası’nı ziyaret eden heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Uğur Akyıldız tarafından karşılandı. Ziyarette; Aliağa ve Torbalı’nın benzer yapıları, İzmir'in gelişmesinde ve ülke ekonomisine; ihracat, üretim ve istihdam anlamında sağladıkları katkılar masaya yatırıldı. Öğlen yemeğinin ardından son olarak Bergama Ticaret Odası’nı ziyaret eden heyet; Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Kolat ve Meclis Başkanı Tahir Erdoğan tarafından karşılandı. Bergama’nın tarihi merkezlerine yapılan kısa tur ile ziyaret sonlandırıldı.

 

BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ

Çevre odalara yapılan ziyaret ile ilgili değerlendirme yapan TTO Başkanı Olgun, İzmir’deki 8 ilçe odası arasında önemli bir birliktelik oluştuğunu, bunun yeni dönemde güçlenerek devam edeceğini söyledi. İzmir’deki diğer ilçe odaları ile birlikte TOBB camiasında eskiden beri örnek gösterilen birlik ve beraberliği yürüttüklerini belirten Olgun şunları söyledi: “İlçe odaları olarak gücümüzü birleştireceğiz. Büyük bir birlik için görüşmelerimizi sıklaştıracağız. 8 ilçe olarak tek yürek, tek vücut halinde hareket etmek zorundayız. Birlik ve berberliğimiz bizi daha güçlü kılacaktır. İlçe odaları olarak İzmir’in ticaret, sanayi ve istihdam yükünü çekiyoruz. Bu duruma karşıyız ve gücümüzü her zaman hissettireceğiz. 8 ilçede 9 odamız var. Yeni seçilen veya güven tazeleyen yönetimleri tebrik ediyorum. Yeni dönemde tüm başkanlarımızın bölgelerine faydalı işler yapacaklarına inanıyorum.” şeklinde konuştu. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ve Meclis Başkanı Bekir Söyler, oda başkanları ve meclis başkanlarına; ilçenin simgelerinden olan Torbalı Zeytin Kolonyası, “Cazip Kent Torbalı” logosu ve tasarım vazo hediye etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.