İzmir Erasmus+ Programı Kapsamında da Başarılarına Devam Ediyor

İzmir Erasmus+ Programı Kapsamında da Başarılarına Devam Ediyor

ABONE OL
Ekim 14, 2022 10:20
İzmir Erasmus+ Programı Kapsamında da Başarılarına Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) kapsamında 2022 yılı Teklif Çağrısı döneminde sunduğu teklif ile hibe almaya hak kazandı.

 

Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2022 yılı Teklif Çağrısı döneminde sunduğu “Teachers’ Action For Health” başlıklı proje teklifi 250.000 Euro hibe almaya hak kazandı. Türkiye’den 11 projenin geçtiği söz konusu teklifle; Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlar arasında İzmir’deki tek kurum oldu.

 

“Teachers’ Action For Health” başlıklı proje ile ilk yardım müdahalesine ihtiyaç duyabilecek öğrenciler için öğretmenlerin; bilgi, beceri, farkındalık ve yeterlik deneyimlerinin dijital eğitim materyalleri kullanarak geliştirilmesi ile bu bilgi ve becerilerde sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor. Belirlenen öncelikli ilkyardım modüllerini eğitimlerle yaygınlaştırmak ve verilen ilkyardım eğitimi ile öğrencilerde hayati önemi olan durumlarla karşılaşıldığında, öğretmenlerin doğru ve zamanında müdahalesi ile olası yaralanmaları ve can kayıplarını azaltmak hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.