Üsküdar’da, Kullanılmayan El Örgüsü Giyicekler İhtiyaç Sahipleri İçin Yeniden Örüldü
  • Haber Marmaris
  • Gündem
  • Üsküdar’da, Kullanılmayan El Örgüsü Giyicekler İhtiyaç Sahipleri İçin Yeniden Örüldü

Üsküdar’da, Kullanılmayan El Örgüsü Giyicekler İhtiyaç Sahipleri İçin Yeniden Örüldü

ABONE OL
Kasım 23, 2022 10:00
Üsküdar’da, Kullanılmayan El Örgüsü Giyicekler İhtiyaç Sahipleri İçin Yeniden Örüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI KAPSAMINDA NİNE VE DEDELER ESKİ KIYAFETLERDEN ÖRGÜ ÖRDÜ

 

ATKI, BERE VE KAZAKLAR ANADOLUDA İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA GÖNDERİLECEK

 

Üsküdar Belediyesi, Teması “Döngüsel & Sürdürülebilir Tekstil” olarak belirlenen Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamında düzenleyeceği etkinlikte başrolü nine ve dedelere verdi. Sıfır Atığın ilk basamaklarından biri olan “değerlendir, yeniden kullan!” odağında gerçekleştirilen etkinlikte nine ve dedeler kullanılmış el örgüsü giyecekleri tek tek sökerek çocuklar ve torunları için yeni kıyafetlere dönüştürdü.  

 

İkinci Bahar Emekliler Kahvesi'nde buluşan nineler, dedeler ile çocuklar, kullanılmış el örgüsü giyecekleri elbirliği ile söküp yumak haline getirirken tekstil atıklarından çanta yaptı. Hazırlanan yumaklarla ÜKAD kadınlarının desteğiyle atkı, bere örme atölyesi düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde örülen atkı ve bereler, Anadolu'da bir okulda eğitim gören öğrencilere gönderilerek sürdürülebilir çevre ve toplum bilinci oluşturması planlanıyor.

 

Türkmen: “Anadolu'da bir köy okulunda okuyan çocuklara eldiven, çorap ve kazak olacak”

Düzenlenen etkinlikte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu hafta Dünya'da atık azaltma haftası. Önemli bir hafta, bu haftayı ruhuna, anlamına uygun değerlendirmek lazım. 'Gerekmiyorsa tüketme' Bir şey gerçekten gerekmiyorsa tüketmemek lazım. Gerekiyor ise, az tüketmek lazım. Az olsa da tükettirsen, o tükettiğin atığı değerlendirmek gerekiyor. Atığı da yok saymamak, ya da çevreyi kirletecek bir noktaya taşımamak gerekiyor. Burada muazzam bir faaliyet var, biz bunları tekrar değerlendirmek istedik. Bunlar bere, çorap, atkı oluyor ve tekrar kullanıma hazır hale gelmek kaydıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Anadolu'da bir köy okulunda okuyan çocuklara bunlar eldiven olacak, çorap ve kazak olacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.